Najlepšie programy na úpravu fotiek pre začiatočníkov
Dnes sme pre vás pripravili prehľad troch najlepších programov na úpravu fotiek pre začiatočníkov, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.
Čítať viac
28.augusta 2017 V kategórii Úprava fotografií

Tipy na krásne fotky krajiny – fotografovanie
V predchádzajúcich častiach článku Tipy na krásne fotky krajiny sme si prebrali prípravu, fotoaparáty, objektívy a príslušenstvo, dnes sa teda môžeme vrhnúť na to najdôležitejšie – na samotné fotografovanie krajiny.
Čítať viac
15.mája 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – príslušenstvo
V predchádzajúcich častiach článku Tipy pre krásne fotky krajiny sme prezradili, ako začať premýšlať ako krajinkár, pokračovali sme výberom vhodného fotoaparátu a predstavili sme si aj ideálnych kandidátov na fotografické objektívy.
Čítať viac
26.apríla 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – objektívy
V tretej časti článku Tipy pre krásne fotky krajiny budeme pokračovať výberom vhodného objektívu a napíšeme aj niečo o ich základnom rozdelení.
Čítať viac
11.apríla 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – výber fotoaparátu
Pri fotografovaní krajiniek všeobecne platí, že na vznik dobrého záberu potrebujete tri dôležité veci: fotografické znalosti, fotografické vybavenie a svetlo.
Čítať viac
27.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – ako začať
Fotografia krajiny je pravdepodobne najobľúbenejší fotografický žáner, ktorý má množstvo fanúšikov nielen medzi fotografickými nadšencami, ale aj medzi skúsenými fotografmi a profesionálmi.
Čítať viac
16.marca 2017 V kategórii Fotoškola

4 jednoduché tipy ako krajšie fotiť
Ak sa ešte len učíte fotografovať, možno sa vám stáva, že len málo vašich fotografií vyzerá skutočne podľa vašich predstáv. V porovnaní s kvalitnými reklamnými zábermi, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, nám všetkým môžu niektoré vlastné fotky pripadať pomerne slabé.
Čítať viac
9.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Na čo slúži slnečná clona na objektív a kedy ju použiť.
Ak máte fotoaparát s vymeniteľným objektívom, tak ste si už pravdepodobne všimli, že k niektorým objektívom je v rámci balenia dodávaná plastová slnečná clona. V tomto článku sa pozrieme na minimálne tri dobré argumenty prečo slnečnú clonu používať, ale aj na nevýhody, ktoré môžu používanie slnečnej clony sprevádzať.
Čítať viac
26.októbra 2016 V kategórii Fototechnika

Recenzia Canon EOS 80D
Canon EOS 80D je po troch rokoch novým najvyšším predstaviteľom amatérskej rady zrkadloviek značky Canon. Ide už o desiaty model triedy EOS (v desiatkovom rade), ktorý začal svoju púť v roku 2000 trojmegapixelovým (bez srandy) modelom EOS D30.
Čítať viac
30.septembra 2016 V kategórii Fototechnika
1 2 3 4 5 6