Fotokurzy, knihy, online... Ako sa skutočne naučiť fotografovať?
Každý z nás by chcel určite vedieť fotografovať čo najlepšie – pravidelne robiť krásne zábery, ktoré by zaujali nielen našich blízkych, ale obstáli aj v tvrdej konkurencii ostatných fotografických nadšencov.
Čítať viac
20.mája 2015 V kategórii Témy

Top 3 online programy na úpravu fotiek zadarmo
Povedzme si to na rovinu: v dnešnej dobe sa bez úpravy fotiek zaobíde málokto. Či sa jedná o jednoduchú úpravu expozície, farieb alebo dokonca o odstránenie rušivého elementu zo záberu, je dobré mať k dispozícii program, ktorý upraví vašu fotku kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete.
Čítať viac
12.februára 2015 V kategórii Novinky

Súťaž o fotokurzy Photovia
Staň sa našim fanúšikom na Facebooku a vyhraj fotokurz zadarmo! Každý mesiac žrebujeme TROCH šťastných výhercov, stačí si len vybrať fotokurz, ktorý chces vyhrať.
Čítať viac
9.januára 2015 V kategórii Darčeky

Tvorba videa: nová kategória na Photovia.sk
Photovia kráča s dobou a preto sme pre vás pripravili úplne novú, atraktívnu kategóriu: tvorbu videa. Dnešné zrkadlovky dokážu nahrávať video rovnako dobre ako fotografovať, bola by preto škoda túto úžasnú vlastnosť nevyužiť naplno.
Čítať viac
22.decembra 2014 V kategórii Novinky

Canon EOS 7D Mark II v teste
Ondrej Macko z PC Revue a Peter Brichta testujú novinku Canon EOS 7D Mark II v extrémnych podmienkach – pozrite sa, ako test dopadol a čo všetko si s novinkou môžete dovoliť.
Čítať viac
4.decembra 2014 V kategórii Fototechnika

Klávesové skratky pre Photoshop
Dnešný darček poteší všetkých fanúšikov úpravy a retuše fotografií v programe Adobe Photoshop: pre rýchlejšiu a plynulejšiu prácu vám prinášame prehľadný zoznam základných klávesových skratiek najčastejšie využívaných funkcií.
Čítať viac
26.novembra 2014 V kategórii Darčeky

Ako zvládnuť základy makro fotografie
Makro fotografia je úžasná práve z dôvodu, že nám ponúka pohľad na svet odlišnou optikou a tí z vás, ktorí už nejaké makro objektívy vlastnia dobre vedia, aké fascinujúce fotografie sa s nimi dajú vytvoriť. Čo ale robiť v prípade, že takýto objektív nemáte a aj napriek tomu chcete urobiť zaujímavú detailnú fotografiu?
Čítať viac
23.novembra 2014 V kategórii Fotoškola

Ako na pekný portrét pri západe slnka
Veľa z nás rado fotografuje pri západe slnka, obloha má vtedy zaujímavú atmosféru a hýri rôznymi farbami. Často však býva problém v tom, že sa nám z fotografovaného objektu stane tmavá silueta aj vtedy, keď si to neželáme. Prečítajte si, ako tejto situácii jednoducho predchádzať.
Čítať viac
23.novembra 2014 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásny portrét bez námahy
Asi najčastejším dôvodom na kúpu digitálneho fotoaparátu je túžba po pekných záberoch našej rodiny a blízkych, práve preto patrí portrétna fotografia medzi najrozšírenejšie. Pekné zábery však získame len vtedy, ak sa nám podarí dodržať aspoň niekoľko fotografických zásad.
Čítať viac
23.novembra 2014 V kategórii Fotoškola
1 2 3 4 5 6