Canon EOS 7D Mark II v teste

Canon EOS 7D Mark II v teste

Je až neuveriteľné, ako nám súčasné fotoaparáty dokážu zjedodušiť proces fotenia. Umožňujú nám vytvárať fotografie, aké by sme pred pár desaťročiami realizovali len ťažko a posúvajú tak hranice našich možností a kreativity o krok ďalej. Moderná technika dnes vytvára svet, v ktorom je fotograf limitovaný už len svojou vlastnou fantáziou.

Možno si pri každom novom fotoapárate vravíte: "Čo na ňom vôbec mohli vylepšit?" Našťastie, výrobcovia sa neustále snažia a ešte stále nás dokážu príjemne prekvapiť. Z času na čas sa objaví fotoaparát, ktorý vytvorí legendu a stane sa pre istý žáner fotografie 'povinným vybavením' na dlhú dobu.

Takto svojich fanúšikov nedávno potešila firma Canon so svojím novým modelom EOS 7D Mark II. Prináša mnohé vylepšenia, ktoré ocenia hlavne fotografi, ktorým sa pred objektívom pravidelne odohráva rýchla akcia.

Nám sa naskytla príležitosť sprevádzať šéfredaktora časopisu PC Revue Ondreja Macka pri testovaní tejto zaujímavej novinky, čo sme si samozrejme nemohli nechať ujsť. Nabalili sme batohy, vybrali sa na off-road dráhu a na vlastnej koži vyskúšali, čoho je EOS 7D Mark II schopná.

Pozrite si, ako naše zoznámenie s touto novou zrkadlovkou prebiehalo.

7D Mark II vydrží veľa

Je len málo fotografov, ktorí sú ochotní vystavovať svoj drahý fotoaparát nepriazni okolia, väčšina z nás sa o svoju zrkadlovku stará ako o princeznú. Napriek tomu je EOS 7D Mark II pripravená zniesť toho naozaj veľa – telo výborne odoláva prachu aj vode a fotoaparát vám tak dovolí pracovať aj v skutočne extrémnych podmienkach.

Rýchlosť a presnosť

Možnosť fotografovať rýchlosťou 10 snímkov za sekundu je síce fantastický údaj, ale ak sa zaostrovací systém nedokáže dokonale prispôsobiť rýchlej akcii pred objektívom, je to len málo platné. Canon EOS 7D Mark II naštastie nesklamala ani v tomto smere, systém ostrenia spoľahlivo funguje aj v náročných situáciách. Ostrí včas, maximálne presne a udrží pohybujúci sa objekt zaostrený počas celej doby snímania bez jediného zaváhania.

Sme presvedčení, že v rukách šikovných fotografov bude táto nová zrkadlovka nástroj, s pomocou ktorého budú vznikať fantastické zábery.

Páčil sa vám tento článok?
Komentáre
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať