Na čo slúži slnečná clona na objektív a kedy ju použiť.
Ak máte fotoaparát s vymeniteľným objektívom, tak ste si už pravdepodobne všimli, že k niektorým objektívom je v rámci balenia dodávaná plastová slnečná clona. V tomto článku sa pozrieme na minimálne tri dobré argumenty prečo slnečnú clonu používať, ale aj na nevýhody, ktoré môžu používanie slnečnej clony sprevádzať.
Čítať viac
26.októbra 2016 V kategórii Fototechnika

Recenzia Canon EOS 80D
Canon EOS 80D je po troch rokoch novým najvyšším predstaviteľom amatérskej rady zrkadloviek značky Canon. Ide už o desiaty model triedy EOS (v desiatkovom rade), ktorý začal svoju púť v roku 2000 trojmegapixelovým (bez srandy) modelom EOS D30.
Čítať viac
30.septembra 2016 V kategórii Fototechnika

Fotografovanie krajiny s Canon EOS 5DsR
Pred pár týžňami som mal možnosť vyskúšať fotoaparát Canon EOS 5DsR. Na toto telo od Canonu som bol už dlhšiu dobu veľmi zvedavý, a tak mi okrem plánovanej cesty do Nórska pribudol ďalší dôvod na radosť.
Čítať viac
9.novembra 2015 V kategórii Fototechnika

Canon predstavil radu EOS 5Ds
Firma Canon prednedávnom posunula hranice rozlíšenia klasických digitálnych zrkadloviek zase o krok dopredu. Predstavila totiž dva nové fotoaparáty Canon EOS 5Ds a Canon EOS 5DsR s rozlíšením 50,6 megapixelu a zásadným spôsobom tak ovplyvnila niekoľko fotografických žánrov.
Čítať viac
27.augusta 2015 V kategórii Fototechnika

Canon EOS 7D Mark II v teste
Ondrej Macko z PC Revue a Peter Brichta testujú novinku Canon EOS 7D Mark II v extrémnych podmienkach – pozrite sa, ako test dopadol a čo všetko si s novinkou môžete dovoliť.
Čítať viac
4.decembra 2014 V kategórii Fototechnika