Lightroom Classic vs Lightroom CC: ktorú verziu vybrať?
Adobe Lightroom je program určený na vyvolanie fotografií (ideálne vo formáte RAW) a ich následné triedenie a katalogizáciu.
Čítať viac
28.marca 2018 V kategórii Úprava fotografií

Adobe Photoshop CC: najkvalitnejšia retuš fotiek
Adobe Photoshop netreba asi nikomu z vás špeciálne predstavovať, ale pokiaľ náhodou patríte k tej malej hrśtke ľudí, čo o ňom nikdy nepočuli, tu je krátka definícia: Photoshop je najznámejší a podľa väčšiny profesionálov aj najlepší program na retuš a úpravu fotiek všetkých čias
Čítať viac
28.marca 2018 V kategórii Úprava fotografií

Kompozícia #2 - komponovanie a kompozičné princípy
Cielená práca s objektami, ako sú napríklad postavy, prvky krajiny alebo horizont a hľadanie ich najlepšieho vzájomného usporiadania sa nazýva komponovanie.
Čítať viac
6.novembra 2017 V kategórii Fotografická kompozícia

Súťaž o skvelé darčeky od Photovia.sk
Súťaž! Vyber si darček, ktorý chceš získať, napíš jeho číslo do komentu na Facebooku a vo štvrtok 26.10.2017 o 17.00 vylosujeme TROCH výhercov (z každého darčeka jedného), ktorí svoju výhru získajú.
Čítať viac
24.októbra 2017 V kategórii Darčeky

Kompozícia #1 - čo je kompozícia a kompozičné princípy
Každý z nás by určite chcel vytvárať krásne a zaujímavé fotografie, ktoré budú nielen pekné, ale ktoré zároveň zachytia atmosféru fotografovaného miesta alebo objektu tak, aby sme si na ňu vedeli spomenúť aj po mnohých rokoch.
Čítať viac
17.októbra 2017 V kategórii Fotografická kompozícia

Zoner Photo Studio X: Úprava fotiek po slovensky
Zoner Photo Studio X je kvalitný český program na vyvolanie a úpravu fotografií, ktorý je už dlhé roky stálicou na lokálnej fotografickej scéne.
Čítať viac
6.októbra 2017 V kategórii Úprava fotografií

GIMP editor: Photoshop zadarmo
GIMP, alebo presnejšie povedané GNU Image Manipulation Program je dnes považovaný za jeden z najlepších programov na úpravu fotiek, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť do svojho počítača, a to najmä pre svoju podobnosť s profesionálnym programom na úpravu fotiek od spoločnosti Adobe.
Čítať viac
28.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií

Canon DPP: vyvolanie RAW-u (nielen) pre začiatočníkov
Pre všetkých majiteľov zrkadloviek Canon so záujmom o úpravu fotiek ponúka výrobca už dlhé roky bezplatný program na vyvolanie fotiek vo formáte RAW – Canon Digital Photo Professional.
Čítať viac
20.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií

Najlepšie profesionálne programy na úpravu fotiek
V predchádzajúcom článku sme vám predstavili tri najlepšie programy na úpravu fotiek pre začiatočníkov, ktoré sú ideálne na skôr príležitostnú úpravu fotiek pre menej náročných užívateľov.
Čítať viac
1.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií
1 2 3 4 5 6