Miroslav Sedláček

Ako jediný z lektorov nie je fotograf a ani nefotografuje. Zábery vníma pohľadom retušéra a grafického dizajnéra. Má viac ako 15 ročné skúsenosti z reklamnej oblasti, kde bol jedným z jeho hlavných pracovných nástrojov Adobe Photoshop. Všetky svoje znalosti tohto úžasného programu vám odovzdá v kurzoch postprodukcie a pokročilej úpravy fotografií, pretože verí, že učenie druhých je najlepšia cesta k neustálemu zlepšovaniu svojich vlastných schopností. Okrem postprodukcie a retuše miluje grafický dizajn a kvalitnú typografiu.
Miroslav Sedláček

Kurzy

zoznam dlaždice

Nik Collection od spoločnosti Google dnes môžeme pokojne nazvať najlepším programom na úpravu fotiek zadarmo. Aj keď sa vlastne jedná o súbor...

Úprava fotiek sa stala štandardom fotografického procesu. Práca s maskami a úprava jednotlivých vrstiev patrí nepochybne k základom práce v programe...

Jednoznačne najpopulárnejší program na úpravu fotiek z celej série Nik Collection je Color Efex Pro. Ak vás baví kreatívna práca s kontrastom...

Druhá časť venovaná programu na úpravu fotiek Color Efex Pro vám ukáže prácu s konkrétnymi filtrami pre rôzne typy fotografií. Ako vytvoriť...

Silver Efex Pro je medzi fotografmi považovaný za jeden z najlepších programov na úpravu čiernobielych fotografií, ako aj na vytváranie čiernobielych...

Pri úprave fotiek vám pomôže aj trojica filtrov predstavených v tejto lekcii. Viveza pochádza zo série Nik Collection a príde vhod pri tonálnej...

Ak máte radi fotografovanie krajiny, architektúry, alebo patríte k fanúšikom HDR fotografie, určite neprehliadnite program HDR Efex Pro. Pochádza...

Fotografia krajiny nemusí vždy vyzerať ako vystrihnutá z farebnej omalovánky, plná sýtych farieb a teplých tónov. V prírode existujú miesta,...

Články

Lightroom Classic vs Lightroom CC: ktorú verziu vybrať?
Adobe Lightroom je program určený na vyvolanie fotografií (ideálne vo formáte RAW) a ich následné triedenie a katalogizáciu.
Čítať viac
28.marca 2018 V kategórii Úprava fotografií

Adobe Photoshop CC: najkvalitnejšia retuš fotiek
Adobe Photoshop netreba asi nikomu z vás špeciálne predstavovať, ale pokiaľ náhodou patríte k tej malej hrśtke ľudí, čo o ňom nikdy nepočuli, tu je krátka definícia: Photoshop je najznámejší a podľa väčšiny profesionálov aj najlepší program na retuš a úpravu fotiek všetkých čias
Čítať viac
28.marca 2018 V kategórii Úprava fotografií

Súťaž o skvelé darčeky od Photovia.sk
Súťaž! Vyber si darček, ktorý chceš získať, napíš jeho číslo do komentu na Facebooku a vo štvrtok 26.10.2017 o 17.00 vylosujeme TROCH výhercov (z každého darčeka jedného), ktorí svoju výhru získajú.
Čítať viac
24.októbra 2017 V kategórii Darčeky

Zoner Photo Studio X: Úprava fotiek po slovensky
Zoner Photo Studio X je kvalitný český program na vyvolanie a úpravu fotografií, ktorý je už dlhé roky stálicou na lokálnej fotografickej scéne.
Čítať viac
6.októbra 2017 V kategórii Úprava fotografií

GIMP editor: Photoshop zadarmo
GIMP, alebo presnejšie povedané GNU Image Manipulation Program je dnes považovaný za jeden z najlepších programov na úpravu fotiek, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť do svojho počítača, a to najmä pre svoju podobnosť s profesionálnym programom na úpravu fotiek od spoločnosti Adobe.
Čítať viac
28.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií

Canon DPP: vyvolanie RAW-u (nielen) pre začiatočníkov
Pre všetkých majiteľov zrkadloviek Canon so záujmom o úpravu fotiek ponúka výrobca už dlhé roky bezplatný program na vyvolanie fotiek vo formáte RAW – Canon Digital Photo Professional.
Čítať viac
20.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií

Najlepšie profesionálne programy na úpravu fotiek
V predchádzajúcom článku sme vám predstavili tri najlepšie programy na úpravu fotiek pre začiatočníkov, ktoré sú ideálne na skôr príležitostnú úpravu fotiek pre menej náročných užívateľov.
Čítať viac
1.septembra 2017 V kategórii Úprava fotografií

Najlepšie programy na úpravu fotiek pre začiatočníkov
Dnes sme pre vás pripravili prehľad troch najlepších programov na úpravu fotiek pre začiatočníkov, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.
Čítať viac
28.augusta 2017 V kategórii Úprava fotografií

Tipy na krásne fotky krajiny – fotografovanie
V predchádzajúcich častiach článku Tipy na krásne fotky krajiny sme si prebrali prípravu, fotoaparáty, objektívy a príslušenstvo, dnes sa teda môžeme vrhnúť na to najdôležitejšie – na samotné fotografovanie krajiny.
Čítať viac
15.mája 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – príslušenstvo
V predchádzajúcich častiach článku Tipy pre krásne fotky krajiny sme prezradili, ako začať premýšlať ako krajinkár, pokračovali sme výberom vhodného fotoaparátu a predstavili sme si aj ideálnych kandidátov na fotografické objektívy.
Čítať viac
26.apríla 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – objektívy
V tretej časti článku Tipy pre krásne fotky krajiny budeme pokračovať výberom vhodného objektívu a napíšeme aj niečo o ich základnom rozdelení.
Čítať viac
11.apríla 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – výber fotoaparátu
Pri fotografovaní krajiniek všeobecne platí, že na vznik dobrého záberu potrebujete tri dôležité veci: fotografické znalosti, fotografické vybavenie a svetlo.
Čítať viac
27.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – ako začať
Fotografia krajiny je pravdepodobne najobľúbenejší fotografický žáner, ktorý má množstvo fanúšikov nielen medzi fotografickými nadšencami, ale aj medzi skúsenými fotografmi a profesionálmi.
Čítať viac
16.marca 2017 V kategórii Fotoškola

4 jednoduché tipy ako krajšie fotiť
Ak sa ešte len učíte fotografovať, možno sa vám stáva, že len málo vašich fotografií vyzerá skutočne podľa vašich predstáv. V porovnaní s kvalitnými reklamnými zábermi, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, nám všetkým môžu niektoré vlastné fotky pripadať pomerne slabé.
Čítať viac
9.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Vymeňte si na Facebooku profilovú fotku za video.
Nikto netúži po tom, aby bol sivou myšou. Každý z nás chce vynikať a najviac sa to prejavuje na sociálnych sieťach. “Úžasné” momentky, “skvelé” príhody a “neuveriteľné” veci zo života iných nás nútia uvažovať nad tým, ako môžeme zaujať aj my sami.
Čítať viac
19.júla 2016 V kategórii Témy

Adobe Photoshop Express: online program na úpravu fotiek
Firma Adobe je už viac ako dve desaťročia trhovým lídrom v oblasti tvroby programov na úpravu fotiek, grafiky a webdizajnu. O niečo neskôr pridala k širokej palete svojich programov aj nástroje na tvorbu videa, vizuálnych efektov, motion grafiky, stih zvuku, 3D animácie atď.
Čítať viac
19.januára 2016 V kategórii Úprava fotografií

Pixlr Editor: online program na úpravu fotiek
Pokiaľ patríte medzi fotografov, ktorí pri úprave svojich fotiek preferujú program Adobe Photoshop, pravdepodobne sa vám Pixlr bude páčiť aj napriek tomu, že neobsahuje všetky funkcie, na ktoré ste si vo Photoshope zvykli.
Čítať viac
12.januára 2016 V kategórii Úprava fotografií

Polarr Online Photo Editor 3
Polarr je program vyvinutý na online úpravu fotiek predovšetkým v internetovom prehliadači, aj keď dnes sú už k dispozícii aj jeho desktopové verzie pre operačné systémy (Win, Mac), ako aj verzie pre mobilné zariadenia (iOS, Android, Blackberry).
Čítať viac
7.januára 2016 V kategórii Úprava fotografií

Nastavenie Photoshopu pre začiatočníkov: farby, menu a preferencie
Väčšina z nás asi bude súhlasiť s tým, že úprava fotiek je dnes nevyhnutnou súčasťou fotografického remesla a fotografie ako takej. Nároky na technickú kvalitu záberov sa neustále zvyšujú a automatizované filtre v smartfónoch nás naučili vnímať aj intenzívne upravené fotky ako pomerne bežnú záležitosť.
Čítať viac
17.decembra 2015 V kategórii Photoshop návody

Top 3 online programy na úpravu fotiek zadarmo
Povedzme si to na rovinu: v dnešnej dobe sa bez úpravy fotiek zaobíde málokto. Či sa jedná o jednoduchú úpravu expozície, farieb alebo dokonca o odstránenie rušivého elementu zo záberu, je dobré mať k dispozícii program, ktorý upraví vašu fotku kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete.
Čítať viac
12.februára 2015 V kategórii Novinky

Klávesové skratky pre Photoshop
Dnešný darček poteší všetkých fanúšikov úpravy a retuše fotografií v programe Adobe Photoshop: pre rýchlejšiu a plynulejšiu prácu vám prinášame prehľadný zoznam základných klávesových skratiek najčastejšie využívaných funkcií.
Čítať viac
26.novembra 2014 V kategórii Darčeky