Vymeňte si na Facebooku profilovú fotku za video.

Facebook - video namiesto profilovej fotky

Nikto netúži po tom, aby bol sivou myšou. Každý z nás chce vynikať a najviac sa to prejavuje na sociálnych sieťach. “Úžasné” momentky, “skvelé” príhody a “neuveriteľné” veci zo života iných nás nútia uvažovať nad tým, ako môžeme zaujať aj my sami. Aby sme nenudili. Aby nás kopírovali. Aby sme boli “in” a “cool”. A kedy, ak nie uprostred leta na seba a svoje adrenalínové zážitky upozorniť čo najviac?

Najlepším spôsobom, ako sa odlíšiť napríklad na Facebooku, je zaujať tam, kde to málokto čaká. Ale aj keď nám táto sociálna sieť už pred niekoľkými mesiacmi ponúkla možnosť vymeniť si profilovú fotografiu za video, ktoré nás lepšie a dynamickejšie predstaví, veľa užívateľov má z toho naďalej zbytočné obavy. Nevedia, ako takéto video vyrobiť a na mieste je, samozrejme, aj strach, že na záberoch nebudú vyzerať dobre. Čo špeciálne u populácie pod 30 rokov môže spôsobiť veľký stres. :-)

V oboch prípadoch však po radu nemusíte chodiť ďaleko. Stačí kliknúť tam, kde to vedia najlepšie. Zdokonaliť sa v tvorbe videí, môžete aj v pohodlí domova. Online škola fotografovania a nakrúcania videí Photovia vám totiž vyjde v ústrety vo všetkom - v termíne výuky, mieste, či cene. Učiť sa môžete kdekoľvek a kedykoľvek.

“Atraktívne zábery nakrútené akčnou kamerou už nemusia byť vecou náhody či šťastia,” tvrdí fotograf Daniel Ferenčík s tým, že po lekcii online kurzu si môžete v praxi ihneď všetko vyskúšať a preveriť si novozískané vedomosti. “Aby bolo vaše akčné video naozaj akčné, je dobré zohľadniť viacero dôležitých detailov ešte predtým, než sa chytíte kamery,” dodáva jeden z odborných lektorov Alexander Hýbl.

Online kurzy na stránke Photovia vám pomôžu zistiť, ako nakrútiť celé video s akčnou kamerou. Ako ho prestrihať a materiál vylepšiť. Nechýbajú, samozrejme, ani dobré rady a tipy pre vás, aby ste na svojom videu vyzerali čo najlepšie. Ale najmä, aby ste priateľom ukázali, čo všetko ste počas svojho adrenalínového leta zažili!

Páčil sa vám tento článok?
Komentáre
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať