Našimi kurzami vás budú sprevádzať profesionáli zo všetkých odvetví fotografie. So svojimi skúsenosťami, radami a trikmi sa s vami radi podelia mnohí fotografi a umelci. Nechajte sa zlákať na jasný, zrozumiteľný a kvalitný výklad z rôznorodého tematického zamerania. Každý jeden z našich lektorov je pánom svojho remesla a tak vám vieme zabezpečiť vysokú informačnú hodnotu videí. Máme na pamäti, že aj naši lektori začínali ako vy, od začiatku a tiež určité pojmy boli pre nich veľká neznáma. Vďaka ich dlhoročnej fotografickej praxi, trpezlivosti a ochote podeliť sa s ich vedomosťami, dnes presne vedia ako majú danú informáciu divákovi podať. Tak aby obsahu kurzu porozumeli všetci. Nemusíte sa teda obávať nezrozuniteľnosti výkladu. S ohľaduplnosťou pristupujeme ku každej úrovni fotografa.
Peter Brichta
Aktívnemu fotografovaniu sa venuje posledných 7 rokov. Od svojich začiatkov si vyskúšal rôzne žánre, od ateliérového fotenia, reportážnu fotografiu až po paparazzovanie. V súčastnosti pôsobí ako športový a komerčný fotograf. Keď s fotografovaním začínal, boli materiály veľmi ťažko dostupné a väčšinu svojich znalostí v oblasti športovej fotografie musel získavať svojpomocne. V súčastnosti sa preto snaží získané vedomosti posúvať začínajúcim fotografom, ktorí tak získavajú možnosť napredovať rýchlejším tempom. Pri športovej fotografii sa neustále snaží skúšať niečo nové. Využíva rôzne možnosti svetla, modernej techniky či kompozície, aby spravil fotografiu zaujímavejšou. Napomáhajú mu aj schopnosti nadobudnuté v iných fotografických žánroch a tým dodáva záberom ich jedinečnosť.
Martin Farkaš
Aktívnemu fotografovaniu sa venuje už dlhé roky. Vo svojich začiatkoch sa venoval rôznym žánrom fotografie, avšak postupom času mu najviac učarovalo fotografovanie voľnej prírody. Práve v tomto smere sa začal cielene vzdelávať a skúšať rôzne fotografické postupy. Nadobudnuté skúsenosti ochotne odovzdáva v odborných článkoch a na foto kurzoch. Pri fotografovaní prírody sa snaží vymaniť z encyklopedických snímok a do fotografie vniesť zaujímavé svetlo, dynamiku a zachytiť zviera v tom správnom okamihu.
Alex Hýbl
Filmovej tvorbe sa začal venovať už vo svojich 14-tich rokoch a odvtedy sa naďalej aktívne vzdeláva. Ako videoamatér sa zúčastnil medzinárodných workshopov a neskôr vyštudoval Akadémiu Umení v Banskej Bystrici, odbor filmová dokumentárna tvorba. Už počas štúdia získal vedomosti z oblasti reklamnej a komerčnej tvorby. Televízne skúsenosti získal v TA3, kde pracoval ako strihač. V súčasnosti pôsobí v promotion oddelení televízie DIGI Sport na pozícii graphic artist. Ako kameraman sa už 5 rokov zúčastňuje produkcie Majstrovstiev sveta v motokrose (FIM MXGP), ktoré sú vysielané televíziami ako Eurosport, či Fox Sport. Vďaka tomu, že je pre neho jeho práca aj tou najväčšou zábavou, získal skúsenosti v každej oblasti filmovej tvorby.
Jozef Peniak
Fotograf
Jozef Peniak je portrétny a komerčný fotograf. V súčasnosti vyučuje fotografiu na Súkromnej strednej umeleckej škole v Nitre. Pracuje tiež ako odborný redaktor a recenzent fotografickej techniky slovenského portálu www.ephoto.sk. Je lektorom fotografických workshopov, primárne zameraných na štúdiové svietenie a portrétovanie. Štýl jeho fotografií je jednoduchý, ale priamy. Používa len nevyhnutnú mieru digitálnej retuše. Nepracuje s počítačovou manipuláciou, ale snaží sa zachytiť všetko, čo pokladá za dôležité už priamo do fotoaparátu. Rád pracuje s ľuďmi. Jednou z jeho najväčších predností je schopnosť upokojiť nervóznych ľudí počas fotenia a zachytiť ich v prirodzenom výraze. Zvládne vyriešiť každý technický fotografický problém, ktorý pred neho postavíte. V súčasnosti svoj objektív zameriava nielen na portrétnu a komerčnú fotografiu, ale pracuje aj na osobných projektoch, dokumentuje svoje okolie ako aj meniace sa čoraz viac európske Slovensko. Začína sa čoraz viac venovať reportáži a svojsky pracovať s krajinárskou fotografiou.
Roman Pinček
Aktívnemu fotografovaniu sa venuje už viac ako 5 rokov, no mnoho rokov predtým sa ako začínajúci fotograf venoval usilovnému samovzdelávaniu. Prešiel si všetkými fázami fotografa začiatočníka a ako sám vravieva: „Stále sa je čo učiť." Ako lektor sa vždy snaží empaticky vcítiť do role študenta a neustále hľadá spôsoby ako jednoducho a zrozumiteľne vysvetliť zdanlivo náročnejšie témy. Ako fotografa ho priťahuje fotografovanie ľudí. Tvrdí: „Musím mať v hľadáčiku nejakú akciu alebo emóciu." Práve tieto elementy nachádza vo svadobnej a portrétnej fotografii, ktorej sa aktívne venuje najviac. Jeho mottom je: „Nemusíš byť najlepší. Stačí, ak budeš lepší ako posledný týždeň."
Miroslav Sedláček
Ako jediný z lektorov nie je fotograf a ani nefotografuje. Zábery vníma pohľadom retušéra a grafického dizajnéra. Má viac ako 15 ročné skúsenosti z reklamnej oblasti, kde bol jedným z jeho hlavných pracovných nástrojov Adobe Photoshop. Všetky svoje znalosti tohto úžasného programu vám odovzdá v kurzoch postprodukcie a pokročilej úpravy fotografií, pretože verí, že učenie druhých je najlepšia cesta k neustálemu zlepšovaniu svojich vlastných schopností. Okrem postprodukcie a retuše miluje grafický dizajn a kvalitnú typografiu.
Photovia tím
Naši Inštruktori sú v každodennom kontakte s fotografiou už viac ako 15 rokov. Okrem neustáleho vzdelávania sa v tejto oblasti sa dlhodobo zameriavajú na problémy a potreby bežných fotoamatérov. Hľadajú a nachádzajú spôsoby, ako im čo najzrozumiteľnejšou formou poskytnúť všetko potrebné know-how k tomu, aby mohli krásnymi fotografiami robiť radosť sebe aj svojmu okoliu.