Vrstvy úprav a základy maskovania

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Úprava fotiek sa stala štandardom fotografického procesu. Práca s maskami a úprava jednotlivých vrstiev patrí nepochybne k základom práce v programe Adobe Photoshop. Nevyhnete sa im pri sebemenších úpravách fotiek a poznanie práce s nimi je nutnosťou pre každého fotografa. Na čo vlastne slúžia a ako ich čo najefektívnejšie využiť, sa dozviete v tejto časti našej foto školy. Fotografia je kreatívny obor a jej postproces taktiež. Preto sa nedá aplikovať jeden postup na každú fotografiu.... Viac informácií Úprava fotiek sa stala štandardom fotografického procesu. Práca s maskami a úprava jednotlivých vrstiev patrí nepochybne k základom práce v programe Adobe Photoshop. Nevyhnete sa im pri sebemenších úpravách fotiek a poznanie práce s nimi je nutnosťou pre každého fotografa. Na čo vlastne slúžia a ako ich čo najefektívnejšie využiť, sa dozviete v tejto časti našej foto školy. Fotografia je kreatívny obor a jej postproces taktiež. Preto sa nedá aplikovať jeden postup na každú fotografiu. My vám však ukážeme ich využitie na jednotlivých príkladoch tak, aby ste vedeli, čo je dobré si v praxi všímať a ako efektívne v programe Adobe Photoshop pracovať.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Úvod

Úvod

Na úvod je dôležité povedať, ako by mala práca v programe Adobe Photoshop vyzerať. Úprava fotky je iba časť celého procesu. Fotografiu chceme hlavne vylepšovať, nie zachraňovať.
2:40
Ukážka princípu masiek

Ukážka princípu masiek

V prvom rade si vysvetlíme, na akom princípe masky fungujú. Ukážeme si rozdiel medzi použitím bielej a čiernej masky. Viete, ako zmeniť napríklad farbu pier pomocou vrstvy úprav?
9:55
Presný výber masky

Presný výber masky

Na príklade si ukážeme použitie ostrých masiek. Dozviete sa, kedy je tento tip masky vhodné používať.
16:03
Ako začať?

Ako začať?

Aby sa nám na fotografiu lepšie pozeralo, prešla drobnou úpravou hneď na začiatku. Čo všetko sme na fotografii v predchádzajúcich úpravách zmenili?
3:24
Práca s farebnými kanálmi

Práca s farebnými kanálmi

Obecne sa všetci snažíme hľadať vždy čo možno najefektívnejšie cesty na dosiahnutie požadovaného výsledku. Našťastie sú spôsoby, ktoré nám v niektorých prípadoch presne a jednoducho umožnia pracovať len s určitou oblasťou na fotografii. Vďaka ušetrenému času upravíme viac fotografií, alebo sa s konkrétnou fotkou dostaneme pri úprave oveľa ďalej.
3:34
Vinetácia a upriamenie pohľadu na stred fotky

Vinetácia a upriamenie pohľadu na stred fotky

Ak vieme, ako funguje ľudské vnímanie pri pohľade na fotografiu, vieme to pri jej úprave využiť. Prácou s maskami dokážeme upriamiť pozornosť diváka tam, kam potrebujeme.
11:07
Precízne doostrovanie

Precízne doostrovanie

Celoplošné doostrenie fotky nie je vždy žiaduce a Photoshop nám umožňuje dokonalú kontrolu. Ukážeme si teda spôsob, ako dostať vyššiu ostrosť len na miesta, kde to vyhovuje nám. Vysvetlíme si, načo slúži tzv. inteligentný objekt a kedy nám príde táto funkcia pri úprave fotky vhod.
7:05
Automatický výber podľa farby

Automatický výber podľa farby

Často krát, napríklad pri produktovej fotografii, by sme radi niečo upravili, ale vytváranie zložitej masky nás od toho odrádza. Photoshop ponúka nástroj, ktorý automaticky vytvorí aj veľmi zložitú masku.
4:59
Zmena farby

Zmena farby

Teraz môžeme ľubovolne upravovať len zvolenú oblasť fotky. Využitie si demonštrujeme na úprave farebnosti.
3:11
Ukážka vizualizácie masky

Ukážka vizualizácie masky

V záverečnej časti dnešnej foto školy si ukážeme, ako si viete kedykoľvek skontrolovať ako vaša maska, ktorú ste vytvorili, vyzerá.
1:27
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať