Nik Collection 04 - Silver Efex Pro

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Silver Efex Pro je medzi fotografmi považovaný za jeden z najlepších programov na úpravu čiernobielych fotografií, ako aj na vytváranie čiernobielych konverzií z farebných záberov. Okrem predstavenia programu si ukážeme presety na konverziu fotiek, globálnu aj selektívnu úpravu, vrátenie farby do niektorých častí fotografie, filmové efekty a šum pre väčšiu autenticitu fotiek. Nakoniec vzorové fotografie doladíme s pomocou dokončujúcich úprav programu.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Úvod

Úvod

Krátke predstavenie jedného z najlepších programov na úpravu ČB fotiek, Silver Efex Pro.
1:18
Začíname s konverziou

Začíname s konverziou

Ukážka prvej fotografie, predstavenie základných parametrov nevyhnutných pre dobrú konverziu, zoznámenie sa a výber vhodných presetov.
2:23
Globálne úpravy

Globálne úpravy

Začiatky globálnych úprav s pomocou pravého panela programu Silver Efex Pro – Global Adjustments.
3:02
Selektívne úpravy

Selektívne úpravy

Pokračovanie úprav fotografie s pomocou kontrolného bodu, ktorý sa nachádza v paneli Selective Adjustment a ukážka vrátenia farby do časti fotografie.
1:40
Farebný filter a typy filmu

Farebný filter a typy filmu

Na druhej fotografii si ukážeme prácu s panelom Color Filter, ktorý mení konverziu na základe farebného kanála a s panelom Film Types, ktorým (okrem iného) do fotografie pridáte veľmi realistický šum.
1:18
Dokončujúce úpravy

Dokončujúce úpravy

V tomto paneli predvedieme jednoduché tónovanie fotografie, tvorbu vinetácie, simuláciu prepálených okrajov fotografie a výber dekoračných rámikov pre vašu fotku. Zároveň vysvetlíme systém zón – užitočnú pomôcku pre tlač fotografií.
1:58
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať