Fotografujeme zvieratá v meste

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Fotografovanie zvierat v mestách prináša niečo unikátne. Pri poobednej kávičke na terase v kaviarničke a s fotoaparátom v ruke, si môžete poriadiť nie jeden zaujímavý záber. Impozantné fotografie zvierat nemusia vznikať len v panensky čistej prírode. Stačí, ak budete bedlivo pozorovať okolité živočíchy v meste, vedieť využiť ten správny moment a vedieť čo-to o technike a základoch fotografovania. Fotokurzy ako je tento vás presvedčia, že i s málom sa dá vytvoriť veľa. V tomto... Viac informácií Fotografovanie zvierat v mestách prináša niečo unikátne. Pri poobednej kávičke na terase v kaviarničke a s fotoaparátom v ruke, si môžete poriadiť nie jeden zaujímavý záber. Impozantné fotografie zvierat nemusia vznikať len v panensky čistej prírode. Stačí, ak budete bedlivo pozorovať okolité živočíchy v meste, vedieť využiť ten správny moment a vedieť čo-to o technike a základoch fotografovania. Fotokurzy ako je tento vás presvedčia, že i s málom sa dá vytvoriť veľa. V tomto prípade neplatí známe porekadlo: „Dva krát meraj a raz rež, ale dobre raz nastav a veľa krát cvakaj.“
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Fotografujeme zvieratá v mestskom prostredí

Fotografujeme zvieratá v mestskom prostredí

Priblížime si túto problematiku a odpovieme si na otázky ako: Aké sú výhody? Čo všetok je potrebné vedieť o fotografovaní zvierat v meste? A najmä, prečo si vystačíte len so základnou výbavou fotografa?
6:18
Nastavujeme si fotoaparát na konkrétny druh scény

Nastavujeme si fotoaparát na konkrétny druh scény

V ponuke máte niekoľko expozičných režimov. Viete ktorý si zvoliť? Na príkladoch si povieme, ktoré expozičné režimy a aké hodnoty si môžete na fotoaparáte nastaviť. Poradíme vám, ako si vycibriť cit pre fotografovanie vtáctva tak, aby fotografii k dokonalosti už viac nič nechýbalo.
3:33
Snímanie fotoaparátu a druhy scén

Snímanie fotoaparátu a druhy scén

Fotiť môžete kľudne hovejúcu si rodinku bocianov v hniezde alebo akčne prilietavajúceho bociana do hniezda. Ozvláštnite vaše fotografie, na ktorých sa nachádza už na prvý pohľad známe vtáctvo a posnažte sa o inakosť. Povieme vám, ako na to.
3:51
Fotografujeme pohyb

Fotografujeme pohyb

Kedy je výhodné nastaviť fotoaparát na kontinuálne zaostrovanie a sériové snímanie? V tejto časti videa si ukážeme a popíšeme, ako vytvoriť akčnú fotografiu.
2:36
Tipy a triky na záver

Tipy a triky na záver

Zvieratám nemôžete rozkázať, aby nehybne stáli. Ako si s týmto poradiť? V tejto časti vám naša fotoškola prezradí výhody používania statívu a polarizačných filtrov.
3:20
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať