Video škola #1 Filmový záber

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Tvorba a strih videa je dnes populárnou súčasťou kreatívnej tvorby mnohých ľudí. Celá problematika sa skladá z niekoľkých veľmi dôležitých častí. Zanedbanie ľubovolnej z nich, môže mať fatálne následky na celkový dojem, akým bude video na diváka pôsobiť. Preto hneď prvá časť našej video školy sa bude venovať úplnému základu, ktorým je samotný záber. Bez neho by video nemohlo vzniknúť je preto veľmi dôležité dávať pozor na to, aké zábery tvoríme a ako ich vzájomne... Viac informácií Tvorba a strih videa je dnes populárnou súčasťou kreatívnej tvorby mnohých ľudí. Celá problematika sa skladá z niekoľkých veľmi dôležitých častí. Zanedbanie ľubovolnej z nich, môže mať fatálne následky na celkový dojem, akým bude video na diváka pôsobiť. Preto hneď prvá časť našej video školy sa bude venovať úplnému základu, ktorým je samotný záber. Bez neho by video nemohlo vzniknúť je preto veľmi dôležité dávať pozor na to, aké zábery tvoríme a ako ich vzájomne poskladáme v strihu.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Ako začať

Ako začať

Pár slov na úvod. Dozviete sa prečo sa fotografický záber odlišuje od toho filmového a čo stálo za vznikom jedného z prvých filmových trikov ktorý sa používa dodnes.
2:15
Filmový záber

Filmový záber

Ako a podľa čoho sa filmové zábery rozdeľujú. Dozviete sa koľko ich je a podľa čoho si vybrať ten správny pre svoj filmový zámer.
7:15
Rakurz a uhly kamery

Rakurz a uhly kamery

Veľkosť záberu nieje všetko. Na vyjadrenie pocitu máme k dispozícii aj ďalšie možnosti. Pri tvorbe videa musíme využiť všetko, tak sa pozrime čo ďalšie ako filmári môžeme využiť.
3:35
Filmové zábery v praxi

Filmové zábery v praxi

Pozrite si krátku ukážku, ktorú sme pre vás pripravili. Použili sme v nej v zásade všetko o čom sme v predchádzajúcich kapitolách hovorili. Už viete ako na to? Tak zoberte kameru do ruky a začnite trénovať.
3:28
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Patrik Černý
Patrik Černý Prajem pekný večer.. Práve som si pozrel úvodný diel Video školy. Možem povedať že ma zaujal. Chcem Vás poprosiť o info: kde ci kedy, nájdem ďalšie pokračovania, Vopred ďakujem Patrik Černý
27.apríla 2016 Reagovať
  1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk Pozdravujeme Patrik, sme veľmi radi že video zaujalo. Aktuálne dokončujeme sériu v inej oblasti a následne budeme opäť pokračovať aj v tejto téme. Radi dáme včas vedieť.
28.apríla 2016
Matúš Pec
Matúš Pec Prajem pekný deň... chcem sa spýtať, či bude aj pokračovanie vide školy.. ďakujem
21.januára 2016 Reagovať
  1. Odoslať
Peter Krajčo
Peter Krajčo Ďakujem za odpoveď,už dve hodiny sedím pri fotoaparáte a skúšam čo som sa dočítal na vašich stránkach - tak idem do toho skúsim najskôr ten mesačný kurz a uvidím Peter k.
19.januára 2016 Reagovať
  1. Odoslať
Peter Krajčo
Peter Krajčo Dobrý deň,chcel by som sa niečo naučiť o tvorbe videa a taktiež fotografovaní len som si neni celkom istý či by to bolo vhodné aj pre mňa z dôvodov: vlastním ,,len" ultrazum Panasonic FZ 38 / pre mňa myslím dostatočný na video aj na foto/ a nie zrkadlovku ani kameru a keď som pozeral nejaké free videá napríklad na úpravu foto a niekedy som to aj skúšal tak vlastným pohľadom nevidím čo by som s tou fotkou mal vlastne robiť a preto neviem či sa do toho vôbec púšťať takto online- bez osobného prístupu na mojej úrovni. Celým týmto som sa v podstate len chcel dozvedieť či sa do toho pustiť s mojím fotoaparátom a skúsenosťami. Krajčo Peter
18.januára 2016 Reagovať
  1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk Pozdravujeme Peter, ďakujeme za priazeň. Sme presvedčení, že práve pre začiatočníka je takáto forma najlepšia. Živý foto kurz trvá spravidla jeden deň - čo si človek nezapamätá = nevie. Pri online forme sa dá k informáciám opakovane vracať a kombinovať ich postupne s praxou. To je na začiatku veľmi dôležité. Osobný prístup máme - pracovný zošit je presne na to. A v neposlednej rade fotoaparát máte dostatočný, len ho treba vedieť dobre využiť :) Držíme palce!
19.januára 2016