Rýchla úprava a retuš portrétu

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Žiadna dokonalá fotka portrétu sa nezaobíde bez aspoň minimálneho počítačového zásahu. Ak portrét plánujeme zdielať s ostatnými vo väčšom formáte, mali by sme byť pozornejší ešte viac. Či už sa jedná o základnú úpravu fotky, alebo detailnú retuš, sú takéto kroky dnes prirodzenou súčasťou fotografického procesu. V tomto fotokurze si ukážeme techniku, s ktorou sa za 5-10 minút posunie vaša fotografia na úplne iný level.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Výber správnej fotky

Výber správnej fotky

Ako čo najefektívnejšie vytriediť fotografie? Tak s týmto sa trápi nejeden fotograf. Ako si vieme pomôcť, aby proces výberu tej najlepšej fotky prebehol naozaj rýchlo a mali sme istotu, že naša voľba bola správna, si ukážeme v tejto kapitole.
8:29
Základné úpravy v Adobe Lightroom

Základné úpravy v Adobe Lightroom

Správne pleťové tóny sú veľmi dôležité. Upravíme teda farebnosť, aby sme mali čo najlepšiu štartovaciu pozíciu. Vyladíme kontrast, ostrosť a odstránime nedostatky objektívu.
4:25
Základná retuš portrétu v Adobe Photoshop

Základná retuš portrétu v Adobe Photoshop

V prvej fáze úprav sa zameriame na najviditeľnejšie nedostatky. Ukážeme si najvhodnejšie nástroje a popíšeme ich funkčnosť. Pracujeme tak, aby naše zásahy neboli na fotografii viditeľné.
7:17
Oči a pery

Oči a pery

Oči a pery sú bezpochyby veci, ktoré na každom portréte priťahujú pozornosť diváka. Vplývajú tak veľkou mierou na celkový dojem z fotografie. V tejto časti vám našom kurze fotografovania popíšeme techniku, vďaka ktorej ich vieme doviesť do dokonalosti a zároveň im ponechať ich prirodzený vzhľad.
11:12
Zvýraznenie a vyhladenie kontúr tváre

Zvýraznenie a vyhladenie kontúr tváre

Mocný nástroj Liquify nám pomôže upraviť nerovnomernú časť vlasov. Ako pri úprave fotky dosiahnuť dokonalú pleť a zároveň zachovať jej štruktúru?
9:02
Doostrenie fotky

Doostrenie fotky

Doostrovanie fotografie je dôležitou súčasťou úpravy. Vedeli ste, že môžete doostrovať farebné kanály zvlášť? V tejto kapitole si povieme, kedy nám to pri portréte príde vhod.
10:40
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Miroslav Zjan
Miroslav Zjan Ahoj to vyhladenie pleti sa dá aj inak spraviť ako cez gigimarc? Čo povieš na tento postup.Kvapatkom načítaš vzorku dat pleti ktorú chceš naniesť najmenej 5 obr.bodov. Prepneš na štetec krytie dáš 11% režim normálny a maľuješ kompletne celu pleť, treba dať bacha aby to bolo nie viac ako 2x nanesené na jedno miesto výsledok v celku ujde len je to piplačka, potom cez ctrl+j skopíruješ obrázok do novej vrstvy a dáš filter/ rozostrenie/ gauzovsské rozostrenie 2 až 4 obr body výplň stiahneme na 50% a gumou na 100% pri tvrdosti 0 gumujeme ostré hrany na nose kompletné cele oči obočie ústa celu fotku aj s ostrými hranami na pleti čo povieš na taký to návod ? alebo vedel by si niečo na ten štýl poradiť aby to nahrádzalo filter digimarc a docielil by som tým vyhladenie pleti? Respektíve poradiť jednu s vaších epizod kde je konkrétnejší návod a ako to poriešiť.
2.februára 2017 Reagovať
  1. Odoslať
Ladislav Chlapik
Ladislav Chlapik Kladiete dôraz na kalibráciu monitora. Mohli by ste urobiť video ako správne skalibrovať monitory Apple? Mám sondu EYE-ONE display LT.
6.novembra 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Beata Grmanova
Beata Grmanova náučné video....teraz si veľa vecí uľahčím, hlavne vyhladenie pleti :)
2.októbra 2015 Reagovať
  1. Odoslať