Light painting a športová fotografia

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Experimentovanie so svetlom patrí všeobecne k osvedčeným spôsobom, ako tvoriť zaujímavé fotografie. Využitie a fanúšikov tohoto typu fotografie nájdeme v mnohých žánroch, od reklamnej až po umeleckú fotografiu. Ak pochopíme základné princípy, budeme obmedzení už len svojou vlastnou fantáziou, čoho dôkazom je aj tento fotokurz. Nájdete v ňom prepojenie športovej fotografie s technikou light painting-u a dozviete sa, aké treba pri fotení prekonať úskalia a na akú výbavu okrem zrkadlovky... Viac informácií Experimentovanie so svetlom patrí všeobecne k osvedčeným spôsobom, ako tvoriť zaujímavé fotografie. Využitie a fanúšikov tohoto typu fotografie nájdeme v mnohých žánroch, od reklamnej až po umeleckú fotografiu. Ak pochopíme základné princípy, budeme obmedzení už len svojou vlastnou fantáziou, čoho dôkazom je aj tento fotokurz. Nájdete v ňom prepojenie športovej fotografie s technikou light painting-u a dozviete sa, aké treba pri fotení prekonať úskalia a na akú výbavu okrem zrkadlovky určite nezabudnúť. Nechajte sa inšpirovať pre vaše vlastné krásne a tvorivé fotografické projekty.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Scéna kde budeme fotografovať

Scéna kde budeme fotografovať

Veľmi dôležitou súčasťou prípravy na fotenie je obhliadka miesta. Mať dostatok času a zvážiť všetky alternatívy rozhoduje o výsledku, ktorý sa podarí dosiahnuť. V úvodnej časti foto kurzu sa preto pozrieme na miesto, kde budeme fotografovať. Hľadať budeme správnu pozíciu pre fotografa aj pre ďalšie vybavenie, ktoré budeme na fotenie potrebovať.
5:14
Svietenie

Svietenie

V tejto časti si ukážeme, ako sme sa rozhodli pracovať so svetlom. Dozviete sa nielen koľko svetiel budeme potrebovať, ale aj kam ich musíme umiestniť aby sme dosiahli želaný výsledok na fotografii.
5:21
Fotografujeme

Fotografujeme

Cesta za vysnívaným záberom býva často tŕnistá. Počas fotenia sa môže stať čokoľvek a fotograf musí pohotovo reagovať. Ako pri fotografickom procese uvažovať, ako nastaviť zrkadlovku a na čo všetko si dávať pozor prezrádza táto časť fotokurzu.
7:33
Úprava fotky

Úprava fotky

Spolu sa pozrieme na fotografie ktoré sa nám podarilo vytvoriť. Pre ktoré fotky sa rozhodnúť a ktoré drobnosti na nich upraviť? Naučíme vás ďalšie triky v programe Photoshop a vysvetlíme prečo je ich dobré použiť.
8:04
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať