Epizóda #9 - Kreatívne fotografické filtre

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Ešte aj v dnešnej časti základov fotografovania zostaneme v režime "hrania sa". Predstavíme si filter Color Efex Pro 4 a vyskúšame ho pri úprave kreatívneho portrétu. Nazbieralo sa nám tiež niekoľko vašich podnetov, a tak pridávame niekoľko fotografických tipov a trikov ako bonus. Pokračujte vo feedbacku a podnetoch, pomáhajú nám tvoriť obsah foto kurzov ktorý vás zaujíma.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať

Fotoaparát

  • Pre úspešné absolvovanie obsahu tohoto foto kurzu nieje dôležitý fotoaparát. Fotografia môže pochádzať z ľubovolného zdroja, použiť môžme kompaktné fotoaparáty aj zrkadlovky. Dobrým predpokladom bol v našom prípade kvalitný a ostrí portrét. Vaša fotografia môže byť samozrejme aj úplne iného žánru.

Objektív

  • Dôležitá je použiť ohniskovú vzdialenosť adekvátne zvolená k nášmu fotografickému zámeru. V našom prípade a teda fotografovaní portrétu sme sa nezaobišli bez ohniskovej vzdialenosti nad 50mm. Pracujte teda v rozsahu svojho zoomu a zámeru fotografie. Kompaktné fotoaparáty aj zrkadlovky majú v dnešnej dobe dostatočný rozsah objektívu na väčšinu fotografických pokusov.

Úprava fotky

  • Úprava a postupy v tejto časti foto školy realizujeme v programe Adobe Lightroom. Využijeme tiež zaujímavú sadu fotografických filtrov Color Efex Pro 4 Názvoslovie aj mnohé funkcie majú niektoré programy podobné. Na niektoré úpravy je teda možné využiť aj iný program na úpravu fotiek.

Svetlo

  • Na pekný portrét však môžete využiť prirodzené svetlo, alebo fotoateliér kde máte svetlo dokonale pod kontrolou. Stačí sa riadiť radami, ktorých je naša fotoškola plná. :) V našom prípade boli použité štúdiové podmienky a teda zábleskové svetlá.