Epizoda #8 - Kreatívna práca s fotkami v Lightroome

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Fotografovanie je hlavne zábava. Preto v tejto časti základov fotografovania trošku zvolníme a namiesto "serióznejších" úprav, korekcií a pod., si doprajeme trochu zábavy a doslova sa pohráme a prebádame, ako môžme do fotiek dostať extrémnymi nastaveniami v Lightroome niekedy až prekvapivo zaujímavé efekty a "umelecké" podanie. Určite nájdete medzi vašimi fotografiami také, ktorým takáto úprava pristane.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať

Fotoaparát

  • Pre úspešné absolvovanie obsahu tohoto foto kurzu nieje dôležitý fotoaparát. Požite fotografiu z ľubovolného zdroja, z kompaktného fotoaparátu alebo zrkadlovky. Dobrým predpokladom je, aby bola fotografia po technickej stránke v poriadku. Na nesprávne exponovanej fotografii sa pri extrémnych úpravách môžu skôr vyskytnúť vady v obraze.

Objektív

  • Postupy úpravy fotografie v tomto foto kurze sú viac menej univerzálne a v rôznej kombinácii ich môžete použiť na fotografie s ľubovolnou tématikou. Kreativite sa predsa medze nekladú. Objektív teda bude zodpovedať zámeru fotografie ktorú vytvárame. 

Úprava fotky

  • Úprava a postupy sú realizované v programe Adobe Lightroom. Názvoslovie aj mnohé funkcie majú niektoré programy podobné. Na niektoré úpravy je teda možné využiť aj iný program na úpravu fotografií.