Epizóda #71 - Korektívne pózovanie a jeho zásady

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

V tejto časti našich kurzov o fotografovaní bude opäť príležitosť súťažiť. Ak chcete vyhrať mesačný prístup na www.photovia.sk, napíšte do komentu pod túto časť kurzu správnu odpoveď na otázku, ktorá zaznela vo fotokurze. Tentokrát je to na tému pózovanie pri fotografovaní. Vyhrajte prístup k stovkám fotografických tipov a využívajte fotoaparát na maximum.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
 1. Odoslať
Peter Barborik, Mgr.
Peter Barborik, Mgr. Dobry den, mam dojem ze fotografie boli odfotografovane rozdielnou ohniskovou vzdialenostou, resp. pohybom modelky smerom dopredu. Na druhom zabere je dalej modelka posunuta viac vlavo (plecia) ako na prvom zabere.
21.júna 2016 Reagovať
 1. Odoslať
Peter Flimel
Peter Flimel Modelka dostala pokyn nahnut hrudník blizsie k objektívu, co viedlo na vyslednej fotografii k zvacseniu objemu hrudneho kosa. Plati pravidlo co je blizsie k objektivu to sa na fotke javi vacsie a naopak.
16.augusta 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk GRATULUJEME Peter! Výborne sformulovaná odpoveď. Posielame výhru.
20.augusta 2014
Ľubo Podhradský
Ľubo Podhradský Aj ja chem skusit. Ci modelka dostala pokyn urobit krok vpred, alebo ste urobili Vy krok vpred, neviem posudit, skor ste vy urobili krok vpred, kazdopadne sa zmenila kompozicia k lepsiemu. Dostala pokyny (asi) : urobit mierny naklon trupu dopredu (hrudny kos pod ku mne blizsie), preniest vahu tela viac na pravu nohu, narovnat hlavu + mierne natocenie vpravo (za svetlom), ramena a lakte dozadu (tym padom je vystretejsia, klucne kosti nie su take kostrbate, prsia von ...), prava ruka vyssi uchop vbok (prsty odseba - prirodzenejsie ako spolu), prave rameno este viac dozadu ... taaak - cvak . Viac teraz nevidim, fotim len amatersky rodinu, ktora aj tak nikdy nespolupracuje :-) chcem sa daco naucit (konecne).
9.augusta 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Marek Lupták
Marek Lupták Modelka sa viac priblížila viac k objektívu aby bolo viac vyplnené miesto na fotografii a nemala veľa voľného priestoru nad hlavou. Pózu na pokyn fotografa zmenila tým že preniesla váhu na nohu ktorú má vzdialenejšiu od fotografa a plecia ma viac dozadu čím vypnula hruď a zväčšilo sa tým tak poprsie. Prenesením váhy na vzdialenejšiu nohu sa dosiahlo že modelka je štíhla.
25.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Martina Prieložná
Martina Prieložná Odpoveď na 1.otazku: Rozdielne je to, že na prvej foto (v lavo) stojí modelka vyrovnane, je celkovo vzadšie od objektívu a ruky má zarovno s telom. Odpoveď na 2.otázku: Dostala pravdepodobne pokyn aby vypla hruď, teda nahla ju smerom k objektívu, tým pádom má väčšie poprsie aj hlavu a ruky, presnejšie lakte ostali vzadu. Môj názor. ;)
24.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Michal Rusina
Michal Rusina Chlapi modelka urobila krok v pred, priblížila sa k objektívu čím sa zmenilo ohnisko :)
23.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
A B
A B vrchna cast sa na druhej foto proporcne zvacsila (oproti spodku), cize sa predklonila a povedal si jej predklon sa :D
23.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Jozef Schlosárik
Jozef Schlosárik na ľavej fotografii ma plecia (ramená) vpredu a na pravej fotografii ich má vzadu a povedal si jej zrejme aby vypla hrudník čím sa ramená posunú dozadu
23.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Dušana Treľová
Dušana Treľová rozdielna je poza, modelka na prvej foto posunula lakte smerom dopredu k fotaku
23.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať