Epizoda #7 - Ako na TiltShift efekt v Lightroome

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

V dnešnej časti našej fotoškoly objavíte, ako dostať efekt miniatúry do vašich fotografií. Rýchlo a jednoducho vytvoríme efekt TiltShift objektívu priamo v Lightroome. Ak teda nie ste šťastným majiteľom TiltShift objektívu, no máte fotografie a chuť takýto efekt vo fotografii vytvoriť, pozrite si tento rýchli trik.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
arnold fekete
arnold fekete ta tvoja katastrofalna nekonecna zvucka...
24.marca 2017 Reagovať
  1. Odoslať

Fotoaparát

  • Pre úspešné absolvovanie obsahu tohoto foto kurzu nieje dôležitý fotoaparát. Fotografia môže pochádzať z ľubovolného zdroja, použiť môžme kompaktné fotoaparáty aj zrkadlovky. Dobrým predpokladom je kvalitná a ostrá fotografia.

Objektív

  • Efekt, ktorému sa dnes venujeme funguje dobre na širokouhlejších fotografiách, kde je zachytený určitý priestor. Ideálna je teda ohnisková vzdialenosť okolo 28mm aj menej. Kompaktné fotoaparáty, ktoré majú vstavaný objektív je dobré vyzoomovať minimálne ako to len situácia dovolí. Majitelia zrkadlovky si vedia dopriať luxus a využiť pestrú paletu objektivov v tomto rozsahu.

Úprava fotky

  • Úprava a postupy sú realizované v programe Adobe Lightroom. Názvoslovie aj mnohé funkcie majú niektoré programy podobné. Na niektoré úpravy je teda možné využiť aj iný program na úpravu fotiek.

Svetlo

  • Využívame prirodzené denné svetlo a snažíme sa vyvarovať slnku napoludnie. Efekt funguje na fotografiách vytvorených aj po zotmení, teda pri umelom osvetlení miest. Buďte kreatívny! Stačí sa riadiť radami, ktorých je naša fotoškola plná. :)