Epizóda #62 - Vytvárame diptych v Lightroome

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

V dnešnej časti série našich foto kurzov sa zoznámime s jednou veľmi užitočnou vlastnosťou print modulu v programe Adobe Lightroom. Je o to užitočnejšia, že ju využijeme bez obmedzenia aj keď tlačiareň vôbec nemáme. V tejto časti programu vieme totižto vytvárať veľmi jednoducho diptych alebo inak povedané, koláž z fotografií. Opäť raz skvelá vlastnosť, ktorú reálne využijete a ušetríte si návštevu v inom programe na úpravu fotiek alebo prácu s nimi.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Martin Pitonak
Martin Pitonak aky je podla vas rozdiel v tom ked v LR vyberiem z ponuky "Effects" napr. clarity a potom upravim jej hodnotu alebo idem rovno na nastavenie clarity upravit jej hodntu ? Vsimol som si ze vyberate z ponuky Effects casto a ja sam som to porovnaval ale nevidim v tom rozdiel zatial.
8.mája 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Martin vdaka za vyborny dotaz ! Nastroj Clarity, je jeden a ten isty v celom LR. Jediny rozdiel, je, ze a ak k nemu pristupujes cez 'Effects' cize cez nastroj Adjustement Brush, vies ho aplikovat lokalne, teda len na vybrane casti fotografie. Ak ho pouzijes zo zakladenho panela nastrojov, tak ho aplikujes vzdy globalne na celu fotku. Snad je to teraz uz jasnejse ;)
8.mája 2015
Martin Antuš
Martin Antuš Takže som si to este raz prechádzal. A možno by som velkost obrazu (custom file dimensions) nastavil na začiatku. Či už na A4( jednotky cm), full hd (pt ) ... A ostatne veci podla návodu. Dakujem
28.decembra 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Martin Antuš
Martin Antuš Super. Presne to som hľadal. Velmi pekne, jasne stručne.
26.decembra 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Natália Horváthová
Natália Horváthová Ahoj Roman. Prosím ťa v Lr3 v Print module Cells kde nájdem? Alebo to tam vôbec nie je?
21.novembra 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Natalia, nie som si isty ci celkom rozumiem, Tvojmu dotazu ? Mohla by si skusit prosim sformulovat Tvoju otazku konkretnejsie ? Pripadne uviest priklad, co konkretne chces dosiahnut ?
23.novembra 2014