Epizóda #59 - 5 min. retuš vo Photoshope

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Táto časť zo série našich foto kurzov bude o kompletnej úprave fotky. Ukážeme si náš typický "5 minútový" workflow v programe Adobe Photoshop v rámci retuše fotky portrétu. V praxi vám tento postup prinesie rýchlu cestu, ako vyretušovať portrét do veľmi príjemnej kvality.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Miroslav Zjan
Miroslav Zjan Zdravím prešiel som si všetky videa kurzu adobe photoshop a musím povedať že tuturial Rýchla úprava a retuš portrétu tutorial Vrstvy úprav a základy maskovania boli fakt topka a posunuli ma, len som čakal viac tutorialu na štyl fotiek Epizódy #25 - 2. hodnotenie fotografického portfólia tam je fakt ako crazzy photoshop a ohodnotený kladne a rovnako viacej fotiek je čo sa týka brutálnej úpravy photoshopom bolo vo vašej kritike portfólia ktoré by mohli byť v kurze photoshop načrtnuté ako vznikali :)
7.februára 2017 Reagovať
  1. Odoslať
Jana Mikitová
Jana Mikitová Mne to tiež veľmi pomohlo, snažím sa o dobrú fotografiu pri úprave, no mám problém s tým že fotím v Raw, potom upravujem v Picase 3 a následne vo Photoshope a moja fotografia je rozrastrovaná pri priblížení neviem si s tým rady. Mala som jedného času linghtroom ale nebolo to ono. Aká je najlepšia koncovka pre fotografiu ak ju chcem mať hladkú? Ďakujem.
15.februára 2016 Reagovať
  1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk Janka: najčastejší konečný formát sa dnes používa .jpg Ak sa s fotografiou bude ešte pracovať (napríklad prechod medzi LR a Photoshopom) používa sa napríklad TIFF. Rozrastrovanie fotografie ako ho popisiješ môže byť spôsobené pri exporte z Picassa: a) nastaveným vysokým stupňom kompresie b) nastaveným menším rozlíšením výslednej fotky. Odporúčame pozorne pozrieť hodnoty pri exporte.
15.februára 2016
Pavol Bednárik
Pavol Bednárik Tieto videa sú veľmi dobré a hodne poučné srdečná vďaka.
24.novembra 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Eva Čarnogurská
Eva Čarnogurská Super
25.mája 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Ivan Salay
Ivan Salay Ak idem po uprave naspat do lightroomu, ulozi sa mi to uz vo forme jpg? Alebo mozem dalej pokracovat s upravami v lightroome s raw formatom? Dakujem
28.januára 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Ivan, po zadani 'Save' v Photoshope, sa fotka 'vrati' naspat do Lightroom, v takom formate a farebnej hlbke a rozliseni, aky si zvolis v nastaveniach v Lightroome. Na MacOS je to Lightroom > Preferences > zalozka External Editing (pre PC verziu, je to tusim Edit > Preferencies > zalozka External Editing). Na vyber su dva typy suborov 1. TIFF 2. PSD.
2.februára 2015
Andrej Slávik
Andrej Slávik Roman dalsie super video DAKUJEM
18.júla 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Andrej vdaka za pozitivny feedback !
19.júla 2014