Epizóda #39 - Kompozícia: Schovaj, orež alebo radšej vôbec nefoť

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Kvalitný fotograf podáva konštantne dobré výsledky za každých okolností a to bez kompromisu a výhovoriek. Možno teraz niekoho sklameme ak prezradíme, že väčšina klientov fotografa nemusia byť dokonale krásne dievčatá do 20 rokov. Ako fotograf teda musíme poznať spôsoby, ako si pomôcť aj v situácii, kedy pred objektívom nie je náš vysnívaný objekt a klienta chceme prekvapiť fotkami, z ktorých bude nadšený. V tomto foto kurze si prejdeme fotkami korpulentnejšej dvojice a ukážeme si... Viac informácií Kvalitný fotograf podáva konštantne dobré výsledky za každých okolností a to bez kompromisu a výhovoriek. Možno teraz niekoho sklameme ak prezradíme, že väčšina klientov fotografa nemusia byť dokonale krásne dievčatá do 20 rokov. Ako fotograf teda musíme poznať spôsoby, ako si pomôcť aj v situácii, kedy pred objektívom nie je náš vysnívaný objekt a klienta chceme prekvapiť fotkami, z ktorých bude nadšený. V tomto foto kurze si prejdeme fotkami korpulentnejšej dvojice a ukážeme si reálne príklady, ako vhodnou kompozíciou urobiť z každého nášho klienta obdivuhodného modela.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Jan Urgoš shadow96
Jan Urgoš shadow96 Skutečně poučné video, konečně jsem našel co jsem hledal. První video věnující se focení robustnější postavě. Velice poučné a rád vyzkouším.
3.júla 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Jozef Schlosárik
Jozef Schlosárik Vynikajúce, myslím že táto záležitosť trápi nejedného fotografa, zachytiť ľudí ktorý majú o pár kýl naviac je vcelku umenie. Ďakujem za rady a určite ich budem musieť vyskúšať v praxi. (otázka na autora: je možné toto pravidlo použiť aj na boudoir či glamour fotky alebo tam fungujú iné fígle?)
9.mája 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Jozef, vdaka za pozitivny feedback. Myslim, ze toto pravidlo, ak sa to da nazvat pravidlom, je mozne pouzit vzdy a vsade :) Zaklad, je aby to na fotke vyzeralo prirodzene a esteticky. A hlavne, ked sa na tu fotku pozrie fotografovana osoba a potvrdi, ze sa sama sebe pozdava, tak si myslim, ze fotograf spravil svoj job spravne. :)
10.mája 2014