Epizóda #30 - Ako na pózovanie dvojíc

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

V dnešnej časti kurzu o fotografovaní vám prezradíme užitočný tip, ktorý využijete pri pózovaním dvojíc. Špeciálne užitočný, ak sa rozhodnete fotiť z nižšieho uhla. Opäť na vás čaká malá úloha s hádaním ďalších drobných chybyčiek na fotografii. Cvičiť si oko nie je nikdy na škodu. Neváhajte a píšte vaše odpovede priamo pod video na stránke photovia.sk. Tešíme sa !
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Jozef Schlosárik
Jozef Schlosárik Super lekcia, určite to budem musieť vyskúšať pri najbližšom couples fotení (y) Ďakujem
19.apríla 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Vdaka za pozitivny feedback Jozef ! Vyskusaj a daj vediet ako to fungovalo ;)
19.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka Ahá, tak teraz rozumiem :-) Je tam nesúlad výrazov a to spôsobuje tú neprirodzenosť...
18.apríla 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Bingo !
18.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka Roman, tvoje fotografie sú podľa mňa perfektné, chyby hľadať na takejto fotke je iba na základe tvojho podnetu, lebo ja osobne ju považujem za výbornú a vôbec by som v nej nehľadal chybu/-y! Ak mám zachádzať fakt úplne do detailov, tak by som chalana upozornil na menší "prítlak" nosa o tvár slečny, jeho zovretie by som zrušil, pravú ruku by som mu schoval a ľavú dal na jej bok a vytvoril by som symetriu ich rúk (jej pravá a jeho ľavá ruka) a možno by som povedal slečne, nech si chytí opačne ruky (pravou rukou chytiť ľavú). Roman, opäť sa budem opakovať, výborná práca, ďakujem za skvelý typ!
18.apríla 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Roland, nie tento krat ziadne stipance na tri :) chcel som ovela romantickejsi vyraz, takze som musel pouzit trosku iny trik. Na tej prvej fotke Ti to prekaza aj preto, ze jeden z nich ma oci otvorene a druhy zavrete, co uz samo o sebe vytvara 'disconnect' ;)
18.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka Aj tu boli štípance do zadkov na tri? :-) Nepoznám ani jedného z fotografovaných, tak možno neodhadnem správne ich emócie. Na mňa pôsobí výraz nevestičky na prvom obrázku veľmi umelo, alebo je to zachytené v momente, keď sa práve začala smiať a jej výraz je neprirodzený. Naopak, na druhom obrázku má veľmi príjemný úsmev a samotný jej výraz je umocnený zavretými očami. Čo sa týka chalana, ten je podľa mňa v pohode na obidvoch, až na ten spomínaný pritlačený nos na druhom obrázku :-)
18.apríla 2014
Roman Pincek
Roman Pincek Roland, ano suhlasim, taketo situacie a emocie su uplne bezne. Od toho sme profesionaly, aby sme taketo situacie zvladali. Energia vytvara energiu, takze ked je dvojica aj fotograf v strese je to cista katastrofa :) Co sa tyka pripomienok opat na vybornu. Ked uz sme nacali tu energiu, co hovoris na emociu, ked ju porovnas na tych dvoch fotkach ?
18.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka ...jednoducho sa píše, zložitejšie je to v teréne, ja viem. Ja pri fotení cítim veľkú zodpovednosť nesklamať očakávania, je tam faktor obmedzeného času, štipka nervozity z vlastnej svadby a tvárením sa pre dobré fotografie, medzitým pár telefonátov o priebehu posledných príprav, neskúsenosť fotografovaných... ale aj tak to mám rád! :-) Pri tej prvej fotografií, okrem tebou spomenutej chybičky s objatím pri zábere zo zeme v sede a tým takmer prekrytie brady slečny, by som povedal, že ste boli bližšie pri stromoch a tým aj to "niečo" biele v pozadí je väčšie, jasnejšie a viac rušivé ako pri druhej fotografií. Potom chalanov palec smerom hore nevyjadruje práve spontánne objatie, slečne vidieť otvorenú dlaň a povedal by som, že keď sú v páse viac pritlačení ku sebe (druhá fotografia), vyzerá to lepšie, slečna má krajšie pozadie...:-) Roman, museli byť s tebou maximálne spokojní a takéto drobnosti, ktoré hľadáme sú podľa mňa už extrémy a sú vecou pohľadu, vkusu, cítenia...:-)
18.apríla 2014
Roman Pincek
Roman Pincek Suhlas, to by bola zrejme najvhodnejsia alternativa. Palec hore ! :)
18.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka S prekríženými rukami, alebo držanie vlastných dlaní, ako je to pri tejto fotografií, je to vždy podľa mňa riziko a môže to vytvárať dojem "kyptika". Možno by bolo potom vhodnejšie rozpojiť zovretie, jednu ruku okolo krku a druhú na rameno, alebo na chalanovu hruď.
18.apríla 2014
Roman Pincek
Roman Pincek Roland, vdaka, ale moje fotografie maju dalekooo od dokonalosti :) Suhlas s tvojimi pripomienkami az na tu ruku, ak by si slecna prerhodila ruky vzniklo by potencialne riziko, ze jej prava ruka by z danej perspektivy vyzerala ako kyptik. Btw, skus pozriet aj prvu foto, na tej najdes urcite este zopar dalsich chybiek ;)
18.apríla 2014