Epizóda #29 - Ako 'vyvolať' emóciu

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Každý, kto rád fotografuje dospeje časom k poznaniu, že ak fotografuje ľudí a naučí sa do fotografie dostávať emóciu, posunie svoju tvorbu o level vyššie. V tejto epizóde našej foto školy prezradíme jeden skvelý trik na túto tému. Teda ako "vyvolať" emóciu na fotografii tak, aby vyzerala prirodzene. Dopovieme tak príbeh fotografie, ktorú sme už rozoberali v epizóde #4.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
 1. Odoslať
Blanka Minarikova
Blanka Minarikova Fakt dobrý nápad, určite vyskúšam..
7.júla 2016 Reagovať
 1. Odoslať
Jana Danišová
Jana Danišová Tak toto je fakt super napad...AJ ja som sa uskrnala na obrazovku, ked som si to len predstavila...Dakujem za uzastny napad... :)
23.júna 2015 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Janka, vdaka za pozitivny feedback. Rad som pomohol ;)
23.júna 2015
Peter Vereš
Peter Vereš Spomínam, ako som raz fotil skupinové rozlúčkové foto z dovolenky, na ktorej som sa zúčastnil aj so svojou rodinkou. Celá skupinka sme sa naštelovali do polotieňa, padlo slovko "sýýýýr" a... Urobil som postupne zopár záberov diaľkovou spúšťou (foťák na statíve), ale na každom cvaku sme boli všetci ako zamrznutí, bez iskry v očiach, bez náznaku úsmevu. Asi v každom z nás už rezonoval odchod zo skvelej dovolenky a koniec bezstarostných dovolenkových dní a v neposlednom rade aj únava zo spoločenskej hry Alias, ktorú sme "potiahli" do 04:00 hodiny rána. Ani jeden "výcvak" nebol podľa môjho gusta. Každý jeden záber pôsobil príliš vecne, unavene a možno aj smutne. Vzdať som to nemal v úmysle, pretože pamiatka na partiu, ktorá sme sa tam zišli by sa do albumu určite hodila. Ale keď som sa vracal od foťáku (bol som skontrolovať ďalší emočne nevydarený záber na displeji aparátu) ku skupine nás účastníkov, aby som si medzi nich znova "čupol" a zúčastnil sa na ďalšom pokuse vytvoriť spoločné pamiatkové foto, dostal som bláznivý nápad. Otočil som sa v polovici vzdialenosti medzi statívom a skupinkou znenazdajky ku všetkým chrbtom, stiahol som si nohavice, otrčil všetkým svoju bielu zadnicu a bleskovo som zaujal miesto medzi aktérmi. Ten nasledujúci záber, ktorý prišiel bol nabitý urehotanýmu tvárami a myslím, že ani jednej nechýbala iskra v očiach. Ale aj tak bolo nutné počkať, kým sa všetci fotografovaní dovolenkári trochu ukľudnia a jeden z posledných sériových snímkov už bol decentne vysmiaty do vesela.
16.februára 2015 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Peter, vdaka Ti za tento skvely pribeh ;) Ano, cim vacsiu "sprostost" spravis alebo povies, tym je pozadovany efekt lepsi ! ;)
19.februára 2015
lukas duran
lukas duran Genialne :D Dakujem za typ tak isto skusim pouzit :-)
30.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Za malicko ! :)
30.júla 2014
Michal Lukáč
Michal Lukáč Dostal si ma, Roman! :D Skvelá rada :)
4.júla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Za malicko Michal :) !
4.júla 2014
Katarína Chovancová
Katarína Chovancová Ďakujem za skvelý nápad :-)...na ďalšom fotení svadby určite využijem!!!
24.mája 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Za malicko Katarina. Skus a daj vediet, ci fungovalo :)
24.mája 2014
Michal Petro
Michal Petro Pripajam sa: uplne super typ! :) ake jednoduche a pritom ake genialne! :) Este sa to naucit aj pouzivat v praxi a hlavne to nezabudnut!! :-D Vdaka :)
29.apríla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek MIchal, vdaka za pozitivny feedback. Tu plati len jedno: Prax z nas robi majstrov. Skusaj, tak casto ako to bude mozne, a ani sa nenazdas budes to mat v krvi :)
29.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka Perfektné! Už som sa rehotal, keď si len začal hovoriť o štípanci budúcej neveste a keď si to povedal ešte aj jej...viem si to živo predstaviť :-) Roman, výborné! Vďaka za typ! Vyskúšam, potom poviem, ako to dopadlo :-)
16.apríla 2014 Reagovať
 1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Za malicko :)
16.apríla 2014
Roli Frajka
Roli Frajka Už teraz sa na to teším! Ďakujem :-)
16.apríla 2014
Roman Pincek
Roman Pincek Vdaka, Roland. Skus a uvidis.
16.apríla 2014