Epizóda #26 - Predvídanie fotografických situácií

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Vedieť predvídať momenty je pre fotografa dôležitá, ak nie zásadná zručnosť. Byť na správnom mieste v správny moment so správne nastaveným fotoaparátom zväčša rozhoduje o získaní toho najlepšieho záberu. V dnešnej časti foto kurzu si povieme niečo málo o anticipácii a predvídaní momentov. Následne si názorne ukážeme, čo je pod tým myslené a to na reálnej fotke zo svadby.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
tomas tomas
tomas tomas Súhlasím s tým, že dievčina na fotke vyrastajúca zo ženícha nie je ideál, ale na druhej strane si myslím, že ideál asi neexistuje, pretože zmenou uhla pohladu sa zase nevesta dostane do prekrytia bud s oblukom alebo so skrinkou, poziadat pani aby urobila úkrok do strany to asi tiez nie mozne a cakat na moment aby sa sama dostalo do prijatelnej pozicie by mohlo znamenat, ze moment ktory chcel byt zachyteny pominie. Svadba je do velkej miery reportaznou kategoriou, v ktorej sa nie vzdy da dosiahnut to, aby vsetko so vsetkym ladilo. Rovnako ako v street fotografii kde ide o niekolkosekundovy moment okamihu a je dolezity práve on a kompozicia v tomto prípade ustupuje na ukor momentu. Je mi jasne ze aj na kompoziciu treba davat doraz aj v tomto pripade, ale som toho nazoru, ze v takomto pripade sila momentu ma prednost pred kompoziciou. Je super ak sa stretne moment s kompoziciou, ale nie vzdy sa da kompozicia ovplyvnit a predvydat a zvlast pri dobre rozbehnutej zabave.
18.decembra 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Veronika Kuchárová
Veronika Kuchárová Mňa teda zaujíma,ak spomínate stále tu chybu tú dievčinu za ženíchom. Ak by ste si ju všimli skôr,ako by ste sa to snažili odstrániť v daný moment fotografovania? Zmena uhlu? Ďakujem :)
10.apríla 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Ano, bola by to jedna z moznosti, ale myslim, ze viac efektivnejsie by bola sebadisciplina, a vsimanie si viac detailov v hladaciu, pripadne nacvakat sekvenciu zaberov. Dolezite je SPOMALIT ! A to doslovne. Pretoze, pri rychlych akciach, ked chceme rychlo reagovat a sme svojim sposobom v strese, tak nam taketo drobne detaily velmi lahko mozu ujst. Este raz, SPOMALIT ! Je ten najlepsi kluc ;)
16.apríla 2015