Epizoda #15 - Pseudo HDR efekt v Lightroome

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Ako upravovať fotografie, na ktoré bol dynamický rozsah vášho fotoaparátu jednoducho krátky, sa dozviete v dnešnom foto kurze. Najčastejšie sa s týmto problémom stretneme pri fotografovaní krajiny. Obloha je výrazne svetlejšia ako objekty a krajina na fotografii a krásnu hru oblakov nevieme dostať na fotku k našej spokojnosti. Ak nastavíme na fotoaparáte správnu expozíciu na oblohu, krajina sa zase stráca v tme. V tomto videu uvidíte malú ukážku toho, ako sa dá v Lightroome z jediného RAW... Viac informácií Ako upravovať fotografie, na ktoré bol dynamický rozsah vášho fotoaparátu jednoducho krátky, sa dozviete v dnešnom foto kurze. Najčastejšie sa s týmto problémom stretneme pri fotografovaní krajiny. Obloha je výrazne svetlejšia ako objekty a krajina na fotografii a krásnu hru oblakov nevieme dostať na fotku k našej spokojnosti. Ak nastavíme na fotoaparáte správnu expozíciu na oblohu, krajina sa zase stráca v tme. V tomto videu uvidíte malú ukážku toho, ako sa dá v Lightroome z jediného RAW súboru spraviť vysoko použiteľný HDR efekt a fotografii prinavrátiť dostatok detailov v svetlejších aj tmavších oblastiach. Ako bonus pridávame zopár myšlienok na tému práce s back up fotografom v tandeme.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Vladimír Gazdík
Vladimír Gazdík Pozdravujem, ako by to bolo s HDR, ktore sa nafotia priamo fotakom (3 fotky). Je ich mozne v Lightroome spojit a vytvorit tak jednu HDR fotku? Vdaka.
10.mája 2014 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Vladimir, pokial viem tak ciste v LR ako tak samotnom, to mozne nie je. Avsak, je to mozne dosiahnut pomerne jednoducho v kombinacii s PS (Epizoda #17).
11.mája 2014