Epizoda #11 - Selektívna úprava farebnej teploty

Video je dostupné len pre prihlásených používateľov.
Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

V dnešnej časti foto školy pokračujeme v selektívnych úpravách fotografie. Témou číslo jedna bude vyváženie bielej a farebná teplota. Farebná teplota veľakrát nekompromisne rozhoduje o nálade a pocitoch z fotografie. Preto je dobré, ak máte vždy túto hodnotu nastavenú v duchu nášho fotografického zámeru. Plošná úprava fotky ako celku, však nemusí za každých okolností priniesť želaný výsledok. V tomto foto kurze sa naučíte, ako túto hodnotu upravovať len v niektorých častiach... Viac informácií V dnešnej časti foto školy pokračujeme v selektívnych úpravách fotografie. Témou číslo jedna bude vyváženie bielej a farebná teplota. Farebná teplota veľakrát nekompromisne rozhoduje o nálade a pocitoch z fotografie. Preto je dobré, ak máte vždy túto hodnotu nastavenú v duchu nášho fotografického zámeru. Plošná úprava fotky ako celku, však nemusí za každých okolností priniesť želaný výsledok. V tomto foto kurze sa naučíte, ako túto hodnotu upravovať len v niektorých častiach fotky a rozoberieme, kedy je to vlastne dobré. Ako bonus nebude chýbať séria rád, ako fotografovať v prirodzenom svetle.
Prémiové fotokurzy
Predplatné na 30 dní 25 €/ mes.
Predplatné na 90 dní 20 € / mes.
Predplatné na 365 dní 10 € / mes.
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Ivana Folvarčíková
Ivana Folvarčíková OK ďakujem za odpoveď, tak som si aj myslela :)
2.augusta 2017 Reagovať
  1. Odoslať
Ivana Folvarčíková
Ivana Folvarčíková Ďakujem pekne za radu :). Ešte by som sa chcela opýtať k otázke č. 5 : "Kresba v tmavých tónoch" v téme : "Spracovanie fotografií"....Píšete tam : "Pokúste sa vrátiť kresbu do tmavých tónov tak, aby zostali svetlé tóny zachované (teda nie zvýšením expozície). Neprežente to a dbajte na to, aby sa z čiernej nestala šedá."...Nerozumiem tomu zadaniu...mám vrátiť fotku do tmavých tónov? Mne sa tá fotka zdá práveže dosť tmavá...nemá tam byť skôr vrátiť ju do svetlých tónov? Vopred ďakujem za odpoveď. S pozdravom Ivana.
31.júla 2017 Reagovať
  1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk Myslíme tým, aby ste presvetlila len tmavé časti fotografie a tak získala viac detailov v týchto oblastiach.
2.augusta 2017
Ivana Folvarčíková
Ivana Folvarčíková Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa dá meniť nastavenie bielej aj vo Photoshope a ak áno, kde by som to našla? Ďakujem pekne, Ivana.
25.júla 2017 Reagovať
  1. Odoslať
Photovia .sk
Photovia .sk Pozdravujeme Ivana. Na podobnú úpravu ponúka photoshop viacero možností. Ak ako zrdrojový súbor použijete fotografiu v RAW formáte, ponúkne Photoshop možnosť úpravy WB priamo pri importe. Ak máte JPG prípadne iný formát je možná takáto korekcia cez Image>Adjustments>Curves. Pipetkami na ľavej strane nástroja môžete načítať čiernu/bielu alebo šedú z obrázka pre okamžitú automatickú korekciu, a/alebo ďalej dokončiť úpravu po jednotlivých farebných kanáloch RGB. Držíme palce.
27.júla 2017