Ako fotiť beauty portrét

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Každý fotograf či už portrétu, módy, alebo aj reportáže, časom dospeje k tomu, že hľadá spôsoby, akými by zdokonalil svoje fotografie a odlíšil ich od ostatných. Jedným z možných technických a formálnych spôsobov zlepšenia práce fotografa je využívať fotoateliér. Chcete sa naučiť tvoriť dokonalé portréty ako z obálky časopisu a osvojiť si prácu vo fotoštúdiu? Tento fotokurz vám odhalí veľa tipov a postupov práve na túto tému.
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Fotoateliér - pripravujeme sa na fotenie

Fotoateliér - pripravujeme sa na fotenie

V prvej časti fotokurzu sa dozviete, aký modifikátor svetla zvoliť a prečo. Ukážeme si, ako ho umiestniť do správnej pozície a podľa čoho zistíme, keď tomu tak nie je.
5:58
Stanovenie expozície

Stanovenie expozície

V podmienkach fotoateliéru používame fotoaparáty len v plne manuálnom režime. Ukážeme si teda postup, ako sa dopracujeme ku korektnej expozícii, ktorú hodnotu nastaviť ako prvú a ktorú si nechať až na záver. Mať pod kontrolou farby od samého začiatku je dobrá vec. Ako sa dopracovať ku kolorimetricky správnemu bielemu bodu a vytvoriť z neho profil? O tom všetkom hovoríme v tejto časti foto kurzu.
8:55
Začíname fotografovať

Začíname fotografovať

Popíšeme si prvé fotografie. Aj keď výsledky už vyzerajú fajn, hľadáme cestu, ako ich vylepšiť. Do správnej pozície si nastavíme odrazný panel, vďaka čomu sa s našou fotografiou dostaneme o krôčik ďalej.
3:01
Ako vylepšiť váš portrét

Ako vylepšiť váš portrét

Fotoateliér ponúka v podstate neobmedzené možnosti. Aby sme zmenili či vylepšili náš portrét, použijeme Softbox a to celkom netradičným spôsobom. Ako to zmení našu fotku sa nechajte prekvapiť.
4:35
Pracujeme s výrazom

Pracujeme s výrazom

V záverečnej lekcii dnešnej foto školy si ukážeme, ako do procesu dostať maximálnu variabilitu. Fotografie by nemali byť rovnaké, aby bolo po fotení z čoho vyberať. Uvidíte, ako môžeme dostať do fotografie emóciu a ako komunikovať s modelkou. Do procesu fotenia tak prinesieme uvoľnenú atmosféru a získame pestrú kolekciu fotiek na úpravu.
9:32
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať
Moni Kunovská
Moni Kunovská Roman, ten vyber je v inych videach alebo tu chyba nejaka lekcia? Dakujem
1.januára 2015 Reagovať
  1. Odoslať
Roman Pincek
Roman Pincek Moni, ako keby volne pokracovenie k tomuto videu, kt. sa venuje komplexne postprocesu a editovaniu fotografii je toto: http://www.photovia.sk/uprava-fotiek/rychla-uprava-a-retus-portretu
3.januára 2015