Fotografujeme extrémne športy

Kliknite na video, aby sa pustila lekcia.
Upútavka
Prehrať lekcie
Pridať k obľúbeným YouTube

Popis kurzu

Pri extrémnych športoch často tuhne krv v žilách nie len samotnému športovcovi, ale i nám, ako fotografom. Ak chceme v našich fotografiách zachytiť atmosféru, ktorá sa nám ponúka čo najlepšie, potrebujeme sa držať niekoľkých zásad, ktoré sú dôležité nie len pre kvalitné fotografie, ale aj pre našu bezpečnosť. Tento fotokurz popisuje prácu takéhoto fotografa priamo v teréne, overte si správne nastavenia fotoaparátu a nechajte sa inšpirovať. Tieto triky sa vám určite zídu pri... Viac informácií Pri extrémnych športoch často tuhne krv v žilách nie len samotnému športovcovi, ale i nám, ako fotografom. Ak chceme v našich fotografiách zachytiť atmosféru, ktorá sa nám ponúka čo najlepšie, potrebujeme sa držať niekoľkých zásad, ktoré sú dôležité nie len pre kvalitné fotografie, ale aj pre našu bezpečnosť. Tento fotokurz popisuje prácu takéhoto fotografa priamo v teréne, overte si správne nastavenia fotoaparátu a nechajte sa inšpirovať. Tieto triky sa vám určite zídu pri ľubovolnom športe. Tri, dva, jedna, štart!
Prémiové fotokurzy
Všetky na
30 dní
25 €/ mes.
Všetky na
90 dní
20 € / mes.
Všetky na
365 dní
10 € / mes.
Extrémne športy a ich fotografovanie

Extrémne športy a ich fotografovanie

Fotenie extrémnych športov sa často odohráva v drsných podmienkach. Treba si dávať pozor nie len na seba, ale aj na fotoaparát a ďalšiu foto techniku.
2:54
Hľadáme vhodné miesto

Hľadáme vhodné miesto

Fotografovanie celého športového diania z toho istého miesta nie je najvhodnejšie riešenie. Kde a ako hľadať miesta pre atraktívne fotografie?
3:46
Zachytávame správny moment

Zachytávame správny moment

Niektoré momenty sú pre naše fotografie lepšie, iné priemerné a niektoré dokonca nepoužiteľné. V tejto časti foto kurzu sa naučíte, ako fotiť fotky plné dynamiky.
3:01
Zmrazujeme pohyb

Zmrazujeme pohyb

Technická kvalita fotografie je dôležitá. Vedieť predchádzať rozmazaným fotografiám je teda kľúčové. Ako správne nastavovať naše fotoaparáty rozoberieme v tejto časti kurzu. Ukážeme si, ktorý expozičný čas je pre nás hraničný na zmrazenie pohybu. Neostré fotografie putujú rovno do koša.
2:33
Ako zaostrovať

Ako zaostrovať

Na fotoaparáte máme niekoľko režimov zaostrovania. Každý má svoje opodstatnenie, ak poznáme situácie kde je ho najvhodnejšie využiť a ako.
5:36
Panning

Panning

Ukážeme si ako funguje táto fantastická fotografická technika. Držte sa osvedčeného postupu, ideálnych nastavení fotoaparátu a atraktívne fotografie sa určite dostavia.
2:30
Fotografujeme sekvenciu

Fotografujeme sekvenciu

Prezradíme vám jednoduchý spôsob ako do výslednej fotografie dostať jazdca hneď niekoľko krát. Otvorí vám to nové kreatívne možnosti pri vašom fotografovaní a to nie len športu.
15:10
Konzultujeme fotografie

Konzultujeme fotografie

Ak máte tú možnosť, nezabúdajte fotografie konzultovať aj s jazdcom. Aj jeho názor je dôležitý.
1:31
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený.
  1. Odoslať