Na čo slúži slnečná clona na objektív a kedy ju použiť.
Ak máte fotoaparát s vymeniteľným objektívom, tak ste si už pravdepodobne všimli, že k niektorým objektívom je v rámci balenia dodávaná plastová slnečná clona. V tomto článku sa pozrieme na minimálne tri dobré argumenty prečo slnečnú clonu používať, ale aj na nevýhody, ktoré môžu používanie slnečnej clony sprevádzať.
Čítať viac
26.októbra 2016 V kategórii Fototechnika

Recenzia Canon EOS 80D
Canon EOS 80D je po troch rokoch novým najvyšším predstaviteľom amatérskej rady zrkadloviek značky Canon. Ide už o desiaty model triedy EOS (v desiatkovom rade), ktorý začal svoju púť v roku 2000 trojmegapixelovým (bez srandy) modelom EOS D30.
Čítať viac
30.septembra 2016 V kategórii Fototechnika

Vymeňte si na Facebooku profilovú fotku za video.
Nikto netúži po tom, aby bol sivou myšou. Každý z nás chce vynikať a najviac sa to prejavuje na sociálnych sieťach. “Úžasné” momentky, “skvelé” príhody a “neuveriteľné” veci zo života iných nás nútia uvažovať nad tým, ako môžeme zaujať aj my sami.
Čítať viac
19.júla 2016 V kategórii Témy

Light Leaks: Efekty pre fotografie zadarmo
Dnes máme pre vás ďalší darček, ktorý sa výborne hodí pre tých z vás, čo milujete úpravu fotografií. Jedná sa o niekoľko svetelných efektov simulujúcich svetelné prepaly, takzvané “Light Leaks”, a tieto efekty sú určené pre vaše fotografie.
Čítať viac
6.júla 2016 V kategórii Darčeky

Lens Flare: Fotografické efekty zadarmo
Opäť sme pre vás pripravili jeden z ďalších netradičných darčekov, ktorý môžete využiť pri vašej práci, tentoraz pri úprave fotografií.
Čítať viac
11.mája 2016 V kategórii Darčeky

Light leaks: Zelené video efekty zadarmo
Pripravili sme pre vás aj tretiu časť "leaksov" na sitahnutie zadarmo, tentoraz v zelenej farbe.
Čítať viac
14.apríla 2016 V kategórii Darčeky

Light leaks: Modré video efekty zadarmo
Prinášame vám druhú časť "leaksov" na sitahnutie zadarmo, tentoraz sa jedná o edíciu v modrej farbe.
Čítať viac
24.marca 2016 V kategórii Darčeky

Light leaks: Oranžové video efekty zadarmo
Dnes sme pre vás pripravili netradičný darček, ktorý môžete využiť pri tvorbe a úprave videa. Ide o niekoľko filmových záberov s tzv. "light leaks" efektami, teda o dynamicky sa meniace svetelné efekty v oranžovej farbe.
Čítať viac
1.marca 2016 V kategórii Darčeky

Ako fotiť portrét v prirodzenom svetle vonku
Ak aspoň občas fotografujete, určite aj vás trápi otázka, ako fotiť pekné portéty v exteriéri bez veľkých investícií do fotografickej techniky.
Čítať viac
18.februára 2016 V kategórii Fotoškola
1 2 3 4