Tipy na krásne fotky krajiny – výber fotoaparátu
Pri fotografovaní krajiniek všeobecne platí, že na vznik dobrého záberu potrebujete tri dôležité veci: fotografické znalosti, fotografické vybavenie a svetlo.
Čítať viac
27.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Tipy na krásne fotky krajiny – ako začať
Fotografia krajiny je pravdepodobne najobľúbenejší fotografický žáner, ktorý má množstvo fanúšikov nielen medzi fotografickými nadšencami, ale aj medzi skúsenými fotografmi a profesionálmi.
Čítať viac
16.marca 2017 V kategórii Fotoškola

4 jednoduché tipy ako krajšie fotiť
Ak sa ešte len učíte fotografovať, možno sa vám stáva, že len málo vašich fotografií vyzerá skutočne podľa vašich predstáv. V porovnaní s kvalitnými reklamnými zábermi, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán, nám všetkým môžu niektoré vlastné fotky pripadať pomerne slabé.
Čítať viac
9.marca 2017 V kategórii Fotoškola

Na čo slúži slnečná clona na objektív a kedy ju použiť.
Ak máte fotoaparát s vymeniteľným objektívom, tak ste si už pravdepodobne všimli, že k niektorým objektívom je v rámci balenia dodávaná plastová slnečná clona. V tomto článku sa pozrieme na minimálne tri dobré argumenty prečo slnečnú clonu používať, ale aj na nevýhody, ktoré môžu používanie slnečnej clony sprevádzať.
Čítať viac
26.októbra 2016 V kategórii Fototechnika

Recenzia Canon EOS 80D
Canon EOS 80D je po troch rokoch novým najvyšším predstaviteľom amatérskej rady zrkadloviek značky Canon. Ide už o desiaty model triedy EOS (v desiatkovom rade), ktorý začal svoju púť v roku 2000 trojmegapixelovým (bez srandy) modelom EOS D30.
Čítať viac
30.septembra 2016 V kategórii Fototechnika

Vymeňte si na Facebooku profilovú fotku za video.
Nikto netúži po tom, aby bol sivou myšou. Každý z nás chce vynikať a najviac sa to prejavuje na sociálnych sieťach. “Úžasné” momentky, “skvelé” príhody a “neuveriteľné” veci zo života iných nás nútia uvažovať nad tým, ako môžeme zaujať aj my sami.
Čítať viac
19.júla 2016 V kategórii Témy

Light Leaks: Efekty pre fotografie zadarmo
Dnes máme pre vás ďalší darček, ktorý sa výborne hodí pre tých z vás, čo milujete úpravu fotografií. Jedná sa o niekoľko svetelných efektov simulujúcich svetelné prepaly, takzvané “Light Leaks”, a tieto efekty sú určené pre vaše fotografie.
Čítať viac
6.júla 2016 V kategórii Darčeky

Lens Flare: Fotografické efekty zadarmo
Opäť sme pre vás pripravili jeden z ďalších netradičných darčekov, ktorý môžete využiť pri vašej práci, tentoraz pri úprave fotografií.
Čítať viac
11.mája 2016 V kategórii Darčeky

Light leaks: Zelené video efekty zadarmo
Pripravili sme pre vás aj tretiu časť "leaksov" na sitahnutie zadarmo, tentoraz v zelenej farbe.
Čítať viac
14.apríla 2016 V kategórii Darčeky
1 2 3 4